• שירותי הדברה מתקדמים

  • הדברה ירוקה מקצועית

הכרת המכרסמים

 עולם המכרסמים אינו עולם המוכר לכולנו, מהסיבות הברורות שאף אחד מאיתנו לא רוצה להיתקל עם שום סוג של מכרסם בביתו או במשרדו או בחצרו. אבל לעיתים, אנו יכולים למצוא את עצינו ניצבים מול עכבר, חולדה, אוגר או כל סוג אחר של מכרסם. על כן, חשוב מאוד לערוך בדיקה מקיפה סביב עולם המכרסמים, הנזק והתועלת, כדי להיות בטוחים שנושא הכרת המכרסמים נהיר לנו.

הכרת המכרסמים – נזק המכרסמים לביתנו

המכרסמים הנפוצים בארץ ישראל הם עכבר, חולדה ואוגר. ניתן לחשוב שאלו סך הכול חיות קטנות שחוץ מלצייץ לא עושות כלום. אך מי שערך בדיקה מעמיקה עם עולם המכרסמים, יודע בוודאות כי המכרסמים מביאים איתם המון נזקים.

הנזק הכי חמור שהמכרסמים מביאים איתם זה מחלות וזיהומים. את רוב מחלות המכרסמים מעבירים דרך המזון. הם בדרך כלל מתחבאים במזווה או בארונות האוכל ומכרסמים את כל האוכל שלנו ופוגעים בו, מעבירים מחלות וזיהומים. כמו כן, העכבר הביתי הוא הגורם העיקרי להפצת וירוס הCMV וכן מחלות ריאתיות.

מחקרים בארצות הברית מראים ששלושים ושישה אחוזים מהחולים במחלות ובוירוסים ריאתיים מתו בשנה האחרונה. מחלות אלו כמעט תמיד מופצות על ידי עכברים ושאר מכרסמים.

הכרת המכרסמים תעזור לכולנו לדעת איך להתמודד נגד הופעתם ותעזור לנו להגן על משפחתנו וביתנו.

הכרת המכרסמים – בעיות ושיטות מניעה

כשאנו מדברים על הכרת המכרסמים אנו צריכים לדעת את גודל הנזק שמכרסמים מביאים מעבר למחלות. מכרסמים נוגסים בחוטים שונים וגם בחוטי חשמל והם מסוגלים לגרום לקצרים חשמליים וניתוק של זרם החשמל בבית. הם מכרסמים רהיטים ומוצרי מזון וכמובן, נשאים של מחלות קשות.

הכרת המכרסמים תעזור לנו לדעת שהמכרסמים הם חיות לילה המצויות בדרך כלל במערכת הביוב ובמרזבים. פעולות המניעה שיש לנקוט כנגד המכרסמים הם: הקפדה על פתחי ניקוז סגורים, ניקוי מרזבים בתדירות גבוהה, פינוי ערימות אשפה ופסולת בקרבת הבית ופינוי ערימות גזם מיותרות מסביבת הבית והחצר.

הכרת המכרסמים תחסוך לנו עוגמת נפש רבה. כמובן שאם מצאנו מכרסם כלשהו בבית חובה לקרוא למדביר מנוסה שיבצע הדברת מכרסמים יעילה.

רוצים להדביר מכרסמים? – צרו קשר עם אבי המדביר- 054-4386025