• שירותי הדברה מתקדמים

  • הדברה ירוקה מקצועית

טרמיטים

טרמיטים – מלחמת המעמדות

בסרטים מצוירים תמיד ניתן לראות את החרקים כדמויות מעוררות אמפתיה. פה מדובר על החיפושית הדחויה, כאן על הנמלה יוצאת הדופן, אך מעולם לא נראה על המסך טרמיט מעורר חמלה. מדוע הקיפוח? מדוע לא להציג לעולם את הטרמיט כיצור חמוד שאיתו ניתן להזדהות? הבעיה מתחילה עם החרק הקטן עצמו. בניגוד לשאר החרקים, הוא אינו מהווה מפגע אסתטי בלבד. אם תמצאו טרמיטים אצלכם בבית תופתעו לגלות שהיצורים הקטנים עושים יותר נזק מחיות הגדולות מהם פי כמה וכמה. כדי להכיר מעט יותר את הטרמיטים ודרכי חשיבתם הכנו לכם מדריך קצר.

 טרמיטים –  קשרים חברתיים

 מעמד נמוךטרמיטים פועלים

טרמיטים פועלים עושים את כל עבודות הבית של הקן. הם מסדרים, דואגים לטיפול בצאצאים ומביאים אוכל מהעולם החיצון. מהמזון שמביאים הפועלים ניזון הקן כולו. בנוסף, הפועלים נושאים על כתפיהם את עול בנייתו של הקן והדאגה הקבועה לתנאיהם של המלך והמלכה, אשר צריכים את התנאים האופטימאליים כדי להמשיך להתרבות ולהגדיל את אוכלוסיית הקן.

 מעמד הבינייםטרמיטים לוחמים

 טרמיטים אלו נחשבים לאבירים של הקן. הלוחמים מגנים על הקן מכל סכנה העלולה להתקרב אליו ומנסים להילחם בכל אויב שצץ למולם. הסכנה העיקרית מולה ניצבים קיני טרמיטים היא אוכלוסיית הנמלים. נמלים המשגיחות בטרמיטים באזורם מנסות לתקוף אותן ולמגר אותן מחוץ לטריטוריה שלהן. בתחום זה נכנסים לפעולה הלוחמים אשר נאבקים באויבים ומסלקים אותם מהקן. הקו האחרון עליו הם מגנים הם המלך והמלכה שבלעדיהם הקן יחדל מלהתקיים.

 מעמד עליון – המלך והמלכה

 היחס אל מלך ומלכת הטרמיטים נחשב ליחס מעורר התפעלות אפילו בקרב בני האדם. כל שאר הטרמיטים החיים בקן נועדו לשרת אותם ולהסב את חייהם להיות קלים יותר. הפועלים מספקים את מזונם היישר לפיהם, הלוחמים מגנים עליהם בחייהם, והמלך והמלכה עסוקים בפעילות אחת חשובה – הרחבת אוכלוסיית הקן בקצב מסחרר. הילדים הנולדים הם אינם דאגתם של בני הזוג, מאחר ולמטרה זו קיימים טרמיטים פועלים שידאגו לכל מחסורם של הצאצאים הצעירים ויגדלו אותם עד להפיכתם טרמיטים מן המניין בתוך הקן.