• שירותי הדברה מתקדמים

  • הדברה ירוקה מקצועית

הדברת עש הבגדים

הדברת עש הבגדים – כל מה שכדאי לדעת

הדברת עש הבגדים נכנסת לקטגוריית הדברים שלא תרצו להכיר מקרוב. אפשר לשמוע על כך בתכניות טבע, להכיר שכנים שעשו אותה, אך אף אחד לא רוצה להבין מקרוב כיצד היא פועלת. הרתיעה מהיכרות עם הדברת עש הבגדים נובעת מהרתיעה הכללית של אנשים מהבנת עולם החרקים והיכרות עימם. כבר עכשיו אפשר להרגיע ולהגיד כי עש הבגדים אינו מזיק לאדם מבחינה בריאותית ואינו מעביר מחלות בצורה הידועה למדע. עם כל זאת, נוכחות של עש הבגדים אצלכם בארון עלולה לגרור חורים בבגדים וקפיצות בהלה מול פרפר המזנק עליכם מבין המדפים. כדי להבין מהו היצור מולו תרצו לבצע הדברת עש הבגדים, הכנו עבורכם מדריך קצר על הדברה.

 הדברת עש הבגדים – המדריך השלם

 שעות פעילות

 עש הבגדים פעיל בעיקר בשעות הלילה. מסיבה זו, אנשים רבים אינם מצליחים להבחין בעש המתפתח אצלם בבית עד שהוא מגיע לשלבים מתקדמים, ובגדים רבים כבר הפכו מחוררים. הדברת עש הבגדים מבוצעת בדרך כלל בשלב בו מדובר בעש בגלגולו כפרפר כך שכל אדם כבר יכול לראותו.

 מערכת עיכול חזקה במיוחד

 עש הבגדים הוא בעל מערכת עיכול חזקה בצורה יוצאת דופן. מלבד בדים שונים מסוגל העש לעכל אריזות מזון, ספרים ואריגים מכל סוג. הנזק אותו יכול זחל העש לגרום לחפצי הבית הוא טורדני ועלול להפוך בגדים וספרים רבים לחסרי ערך. הדברת עש הבגדים לרוב פותרת את הבעיה לתקופה ארוכה, ומעניקה לבעלי הבית שקט נפשי.

 נקודות תורפה

 עש הבגדים לא אוהב אור. עקב העדפתו את החושך הוא פעיל בעיקר בלילה ובמקומות חשוכים במיוחד כגון ארונות בגדים ופינות שונות ברחבי הבית. נקודת חולשה נוספת של העש היא תחלופת אוויר תכופה. העש אינו מסוגל להסתדר עם אוויר נקי, ולכן מעדיף להתרבות ולפעול בתוך ארונות דחוסים ולא מאווררים. הדבר העיקרי שלא אוהב העש הוא עשן, ואחת מהשיטות של הדברת עש הבגדים  היא הדלקת אבוקות עשן וסילוק של כל גלגולי העש הנמצאים באזור.

 התרבות מהירה

 הדברת עש הבגדים נחשבת למסובכת יחסית בעקבות כושר ההתרבות המפליא של העש. הוא מסוגל להתרבות בקצב מסחרר, כך שריסוס ביתי ונקודתי יכול להועיל במעט, אך הבעיה חוזרת באותה עוצמה לאחר תקופה קצרה ולא משמעותית.

מומחה בהדברת עש הבגדים טיפול בעשן בחומרים  ירוקים ריסוס עש המזון

 והבגדים עושים רק אצל אבי המדביר 054-4386025